مراسم افتتاحیه هفته پژوهش با شعار "با پژوهش یار اصفهان باشیم"

  • ش, ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۲۳

مراسم افتتاحیه هفته پژوهش با شعار "با پژوهش یار اصفهان باشیم" در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد

 

گرامیداشت هفته پژوهش با شعار "با پژوهش یار اصفهان باشیم" در روز شنبه سیزدهم آذرماه، با حضور سرپرست  دانشگاه ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هیات رئیسه ومعاونین دانشگاه و روسای دانشکده ها و مراکز تحقیقات و جمعی از کارکنان حوزه ی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه  در سالن ابن سینا مجموعه همایش های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  وهمزمان بصورت آنلاین برگزار شد.

در این مراسم دکتر سیاوش معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به افراد حاضر، با بیان این مساله که امروزه ما برای گسترش دانش و توسعه دایره اثرگذاری خود بر جهان و نیز تسلط بر جسم و روان خود، نیاز به مشاهده، پرسشگری ، فرضیه سازی، آزمودن، تحلیل نتایج و سپس در گام های بعد ایده پردازی، ایجاد فناوری و ساخت ابزار داریم و یکی از ریشه دارترین مسیرهای پژوهش در زندگانی بشر، پژوهش و ایجاد فناوری در حیطه سلامتی و به عبارت دیگر در علم پزشکی بوده است لذا باید از خود بپرسیم که هم اینک چه وظیفه ای بر دوش ما جامعه پزشکی است؟

ایشان تاکید کردند ما وظیفه داریم علم پزشکی را گامی بیشتر به پیش برانیم تا بتوانیم انسانی تندرست تر در جهانی پاک تر داشته باشیم.

در این برنامه آقای دکتر پناهی ، معاون محترم تحقیقات و فنتوری وزارت متبوع نیز بصورت وبدئو کنفرانسدر این جلسه حضور بهم رسانیدند و هفته پژوهش را تبریک گفتند.

در ادامه ی این مراسم دکتر شیرانی سرپرست دانشگاه با اشاره به اهمیت پژوهش و جایگاه آن در دانشگاه های مناطق آمایشی کشور، گفتند که نتیجه ی علم و تحقیق باید منجر به رشد اقتصادی و سرمایه ملی در کشور بشود و این اتفاق با تعامل سازنده ی بین صنعت و دانشگاه رخ می دهد.

 همچنین ایشان از محققان، اساتید و دانشجویان خواستند تا با  بررسی نیاز های اساسی صنعت در طرح های تحقیقاتی، به ارائه راهکار برای آن بپردازند .

 

 در ادامه ی برنامه ها یکی از صنعتگران موفق در زمینه ی تولید تجهیزات پزشکی به بیان چالش های تولیدات داخلی مرتبط با علم پزشکی پرداختند و ارتباط علم و صنعت را سر منشاء بسیاری از تولیدات و نیازهای کشور دانستند.

همچنین در این مراسم برنامه های ویژه ی هفته پژوهش به اطلاع اساتید و دانشجویان رسانده شد.